Víkend Hájenka – květen 2017

V sobotu jsmes  se sešli v téměř tradiční sestavě v Penzionu Hájenka na Seči. Byli jsme zde poprvé, doufali jsme, že se nám tu bude líbit. Už na první pohled nás upoutalo umístění penzionu, který je doslova skrytý mezi chatami v chatové oblasti kousek od přehrady Seč. Někteří z nás měli trochu problémy penzion najít, ale nakonec se nám všem podařilo za pomoci přátel a navigačních systémů dorazit šťastně do cíle.  

Doslova „jak o závod“ jsme se ubytovali na pokojích v penzionu, dokonce někteří z nás v bungalovech poblíž penzionu a sešli se na terase. Úkol byl jasný: rodiče se budou celý den školit a děti vyrazí na celodenní pěší túru. A tak jsme se všichni vydali plnit dané úkoly. Rodiče odešli na školení a děti vyrazily společně s dospěláky a řízky, které měly v batůžcích místo oběda, na cestu. Po cestě se děti rozdělily na dvě skupiny.IMG_20170527_104603 Mladší si hrály v lese, ti starší měli to velké štěstí podívat se do tajemných zákoutí Sečské přehrady. Cesta byla tajemná, krkolomná a často se muselo jít hodně opatrně, abychom někde nezakoply. Za nás za děti moc děkujeme panu hráznému, který nás po přehradě provedl, děkujeme za poutavé vyprávění, za vysvětení, jak vlastně celý přehradní systém funguje. Jsme zase o něco chytřejší a možná naše poznatky upotřebíme ve škole.

Po prohlídce přehrady jsme se vydaly do Seče, kde jsme si odpočinuly u zmrzliny a nabraly dalších sil na cestu. Došly jsme k hotelu Jezerka, kde jsme se vykoupaly v krytém bazénu, ve výřivce.IMG_20170527_120701 A na zpáteční cestě  ještě většina z nás smočila nohy přímo v přehradě. Počasí nám nesmírně přálo, byl krásný slunečný den, a tak jsme si takovou koupel mohly dovolit.  Večer jsme dorazily do penzinu, kde už na nás čekali rodiče a hlavně večeře. Po večeři si děti hrály na hřišti kolem penzionu, rodiče povídali. Nejzábavnější byla trampolína, kde děti předváděly nevídané akrobatické kousky.

V neděli po výborné snídani rodiče odešli na školení, děti vyrazily na pěší výlet po okolí. Počasí bylo totiž krásné a proto se nám nechtělo setrvávat v penzionu. Došlo na střelbu ze vzduchovky, na pohybové hry, ale hlavně si děti mohly vyzkoušet, jak se pracuje s orffovým instrumentářem. IMG_20170528_111329Na louce jsme si společně všichni zahráli, zazpívali, každý si mohl vybírat, na jaký nástroj bude hrát. celá neděle se nesla v duchu pohody  a byla předzvěstí letního poklidu a blížících se letních prázdnin. Jezdili jsme na šlapadlech, to byl jednoznačně nejlepší závěr dne. Dospěláci se při šlapání sice nadřeli, ale stálo to za to.

Odpoledne jsme se rozloučili a všichni se vydali zpět ke svým domovům a zpět k všedním starostem, jak k těm domácím, tak ke školním i pracovním.