Víkendový pobyt Penzion Koliba Hrádek 8. – 10. 3. 2019

První březnový víkend je za námi a my i přes nepřízeň počasí máme za sebou první vzdělávací víkend roku 2019 a zahájili jsme tak sezonu víkendových pobytů jak pro celé pěstounské rodiny, tak i pro děti samotné.
V pátek jsme se sešli v malebné krajině Hrádku u Ústí nad Orlicí v Penzionu koliba. I přes řádící chřipky se sešlo 9 pěstounských rodin a mohl tak začít víkend plný nových informací i her a zážitků pro děti.
V pátek při večerním seznámení si rodiny namalovali své domečky a nakreslili nám kdo v nich bydlí. Děti tvořily s pěstouny a my tak strávili krásný společný večer.


V sobotu čekalo na pěstouny vzdělávání s paní Mgr. Dagmar Ducháčkovou, a na děti čekaly výlety a hry. Dopoledne se skupinka velkých dětí vydala na pěší výlet na „Adrlák“ kde jen přepadlo deštivé počasí, ale vše hrdě zvládly. Malé děti tvořily papírové medúzy a rybičky a hrály spoustu her …. nejoblíbenější byla hra Hepčí! a samozřejmě stavby lego-duplo městečka.
Odpoledne dorazil autobus a děti vyrazily na vytoužený výlet. Velká skupinka vystoupila již v Ústí nad Orlicí a ve sportovním centru RADAVA na ně čekala bowlingová dráha a celé odpoledne pekelného soutěžení.
Malé děti jsme odvezli až do Letohradu do zábavního centra Skippy Fun Parku, kde celé odpoledne řádily a pořádně se unavily.

V neděli nás potrápilo ošklivé počasí a tak vyšla jen krátká procházka po okolí a zbytek dopoledne jsme hráli společenské hry.
Po obědě jsme se rozjeli k domovům a těšíme se v květnu na další vzdělávací víkend v Daňkovicích.