Čtvrtek 3. 8. 2017

FRANCIE

francieDnes jsme se s naší výpravou dostali až do Francie. Ranní probuzení zajistily francouzské dámy, které zahájily náš den rozcvičkou nejen těla, ale i mozku. franciePři krátkém kvízu o Francii si děti vysoutěžili „pravé“ francouzské víno (ala rychlé špunty), francouzské croassany a samozřejmě nechyběl ani francouzský sýr.

Po snídani jsme si všichni vyzkoušeli hru zvanou Kolo štěstí, kde jsem trochu potrápili paní Štěstěnu. Nejšťastnější ruku měla Eliška Vágnerová a celkově jako tým vynikl badatelský klub „Bohové“, ale jen o prsa.

Po poledním klidu a nabrání další energie do cestovatelského boje náš trošičku potrápil lehký déšť a tak účastníci našich francouzských vyzývacích her trochu zmokli a museli boj i na čas přerušit. Ale nezaháleli a bojovali mezi sebou alespoň ve stolních hrách.

Tyto hry jsme ale během odpoledne zdárně dokončili. Byl to velký boj, ve které nakonec zvítězili červené „Jahůdky“. Večer nás všechny čekal obrovský kulturní zážitek, kdy jsme prošli krásnou výstavu živých obrazů, které si pro nás jednotlivé badatelské týmy připravily.

V noci pak na nás všechny čekal nelehký pochod přes hranice, který všichni cestovatelé zvládli a byli tak vpuštěni do nové země … kdepak se asi zítra ráno probudíme a jaké další záludné úkoly od Philease Fogga nás zase čekají.

A taky jen přehled jak to vlastě s tím naším boje je.

mapa

Redaktorka Gaťka, Janovičky 2017