Sobota 5. 8. 2017

Dnes jsme zavítali až do exotického Egypta, kde děti hned ráno přivítal sám Faraon Ramses Čermákovic I., promluvil k dětem ve svém rodném jazyku. Abychom věděli co nám chce říct měl s sebou svou věrnou služebnou a překladatelku. egypt1 egypt2A tak jsme se dozvěděli, že nám zadal 3 Faraonské zkoušky, které jsme museli během dne splnit. Byla to zkouška v běhu, zkouška 2 hod. mlčení a poslední zkouška byla sprcha studenou vodou.

Než nás faraon propustil k dalšímu cestování, vytvořil každý badatelský tým svou vlastní pyramidu z lidských těl. Můžete se podívat jak to všem šlo a jak si se stavbou poradili.

Po snídani jsme vyrazili na Hadí závody, kde naši badatelé museli prokázat fyzickou zdatnost při jízdě na osedlaných hadech a také procvičili své mozkové závity. Jejich úkolem bylo běhat na osedlaných hadech pro otázky, které pak museli zdárně zodpovědět. Nejrychlejší hasí družstvo byli červení, na druhém místě skončili modří, na třetím místě zelení a na místě čtvrtém černí. Ale myslím, že všechny týmy si to náramně užili.

Odpoledne nás pak čekal orientační běh „Hon za ztracenými hady Královny Kleopatry“, kdy skupiny starších badatelů vyrazili po stopách hadů s buzolou. Cestou posbírali důležité indície, které je po vyluštění v táboře dovedli k místu kam se schovali naši hadi. Menší badatelé zatím bavili Královnu Kleopatru v kulickiádě a došlo i na parádní vodní bitvu proti vedoucím 🙂

Večer jsme se zúčastnili show Egypt má talent a užili jsme si večer plný zábavy, krásných vystoupení a v deset hodin při večerce jsme se jen těžko loučili.

Už se těšíme na další den

Radaktorka Gaťka, Janovičky 2017