Neděle 6. 8. 2017

Dnes se naše výprava po dlouhé putování dostala až do země protinožců do Austrálie. A začal nám tím den naruby, protože v austrálii, když my máme den oni mají noc. Začali jsem proto večerkou, kterou nás provedli australští kovbojové, kteří nám přivezli dárek a to každému týmu svůj vlastní bumerang. A naším prvním úkolem, bylo naučit se s ním házet tak, aby se nám zase vrátil. Byl to velký boj, ale badatelé s těžkým úkolem bojovali statečně.

Hned po ranní večeři jsem vyrazili na soutěž ve vaření polévek. Všichni jako správní kovbojové vyrobili ohniště, nakoupili suroviny na nejlepší polévku, malé děti připravili krásnou výzdobu jídelních stolů. Aby mohla nezávislá komise posoudit jejich kuchařské výkony.

Odpoledne jsme měli odpočinkové. Jednotlivé skupinky se vystřídali ve střelbě z luku a ze vzduchovky. Zašli také na super muzikoterapii, kde si krásně zabubnovali a mohli si i vyrobit krásnou lapačku ve výtvarných dílnách.

Po krásném odpočinkovém odpoledni, jsem se přesunuli na vydatnou snídani k ohni a zazpívali jsme si s kytarou.IMG_20170805_220027 Samozřejmě nesměli chybět ani voňavé špekáčky a tak šly děti spokojeni s plnými bříšky do postýlek. A samozřejmě jako každý den, nás odvážní badatelé střežili i v noci.

Těšíme se na další cestu

Radaktorka Gaťka, Janovičky 2017